ورود به پنل کاربری

جهت پیگیری سفارش ها و مشاهده سفارش های قبلی به پنل کاربری خود وارد شوید.

کاربرد ریبون رزین

یکی از انواع ریبون‌ها، نوع رزین آن است که توانایی چاپ به‌صورت حرارتی را دارد. این نوع محصول دارای مقاومت و استحکام بالایی در میان سایر ریبون‌های قابل چاپ است. همچنین دارای ویژگی‌های دیگری نظیر مقاومت بالا در برابر حلال‌ها، کیفیت چاپ مناسب و ماندگاری طولانی‌مدت است. باید گفت که کیفیت چاپ و ماندگاری این محصول، با کیفیت لیبل‌های به‌کاررفته در آن‌ رابطه مستقیم دارد. هر محصول رزین دارای یک کد مخصوص به خود است که در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و هریک کاربرد خاص خود را دارند. هر چقدر که درصد رزین به‌کاررفته در ریبون‌ها بیشتر باشد، قیمت ریبون رزین و ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره کاربرد‌ و خصوصیات این محصول صحبت کنیم.

 

کاربرد و عملکرد ریبون رزین

مهم‌ترین کار را در دستگاه لیبل پرینتر، ریبون رزین انجام می‌دهد؛ در حقیقت، بدون وجود این محصول، امکان چاپ وجود ندارد و این محصول نقش کارتریج را برای لیبل پرینتر ایفا می‌کند. در زیر بیشتر در رابطه با این محصول، نحوه عملکرد، ساختار و ابعاد آن و قیمت ریبون رزین صحبت خواهیم کرد.

عملکرد ریبون رزین

پس از قرار‌دادن ریبون رزین در جایگاه خود در دستگاه، عملکرد آن به این صورت است که عملیات چاپ بر روی لیبل با استفاده از حرارت منتقل‌شده از سمت دستگاه، صورت می‌گیرد. در واقع، این محصول نوعی نوار آغشته به لایه نازکی از جوهر است که با استفاده از حرارت، فرآیند چاپ را انجام می‌دهد.

لیبل مناسب برای ریبون رزین

با استفاده از نوع رزین این محصول، می‌توان عملیات چاپ بر روی برخی برچسب‌ها نظیر PVC، برچسب متال و  لیبل اموال را انجام داد؛ البته لازم به ذکر است که عملکرد چاپ بر روی این برچسب‌ها به‌غیر از لیبل کاغذی بسیار مناسب است.

ساختار ریبون رزین

این محصول یک لایه پلاستیکی پوشیده‌شده از جوهر است. بیشترین متریال به‌کاررفته در آن، رزین است. در حقیقت، درصد زیاد رزین در این نوع محصول سبب شده که سرعت چاپ پایین بیاید؛ به این علت که رزین دارای نقطه ذوب بالایی است و برای اینکه چاپ صورت گیرد، نیازمند به حرارت بیشتری است؛ در مقابل آن، به دستگاه فشار بیشتری وارد می‌شود که سبب کاهش سرعت چاپ خواهد شد. همچنین باید این را در نظر گرفت که نوع متریال به‌کاررفته و کیفیت آن بر قیمت ریبون رزین تأثیر می‌گذارد.

ابعاد

 ابعاد مختلف ساخت ریبون در حقیقت عبارتند از:

با توجه به نیاز شخص و مطابق با دستگاه لیبل پرینتر می‌توان هر یک از این ابعاد را تهیه کرد. به‌طور طبیعی قیمت ریبون رزین در ابعاد مختلف، متفاوت خواهد بود.

 

انواع مختلف ریبون

در حالت کلی ریبون‌ها به 4 دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

اصطلاح inside و outside

این محصولات نوعی کاغذ پلاستیکی هستند که با لایه‌ای نازک از جوهر پوشانده شده‌اند. همچنین با توجه به اینکه ریبون‌ها در چه جهتی پیچانده می‌شوند، لایه پوششی آن‌ها در 2 حالت قرار می‌گیرد که شامل:

  1. داخلی (inside facing)
  2. خارجی (outside facing)

پیش از استفاده از این محصول در دستگاه پرینتر لازم است تا مطمئن شوید که در دستگاه چاپگر لیبل، کدام حالت موردنظر قابل استفاده است. برای مثال: اغلب دستگاه‌های لیبل پرینتر‌ها از ریبون‌های با پوشش outside استفاده می‌کنند.

  

قیمت ریبون رزین

اگر بخواهیم قیمت ریبون رزین را با قیمت ریبون وکس و وکس رزین با هم مقایسه کنیم، باید گفت که گران‌تر از سایر محصولات است؛ چرا‌که از کیفیت متریال بالا‌تری برخوردار است. 

در صورتی‌که قصد خرید و مشاهده انواع ریبون رزین را دارید، می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی لیبل با ریبون، انواع مدل این محصولات را در ابعاد گوناگون بررسی کرده و در صورت نیاز یکی از آن‌ها را خریداری کنید. این محصول را می‌توانید هم به‌صورت اینترنتی و هم حضوری سفارش دهید. در صورت سفارش آنلاین، محصولات موردنظرتان را به سبد خرید اضافه کرده و فرآِیند خرید را انجام دهید. برای گرفتن تصمیمات بهتر و راحت‌تر پیدا‌کردن محصولات می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید. از جمله خدمات ارائه‌شده توسط این فروشگاه به شرح زیر است:

نتیجه گیری

شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، این نوع محصول را تهیه کنید. قیمت ریبون رزین با توجه به ابعاد و کیفیت متریال و ماندگاری چاپ آن، متغیر است و نمی‌توان یک عدد ثابت را برای آن در نظر گرفت.

 

پرداخت مطمئن و ایمن

تحویل اکسپرس

کیفیت بالا محصولات

محصولات

09387394157

info[at]labelbaribon.ir